SEO
01/11/12
/ / / / /

Obrazek prezentujący logo SushiboyRozpoczęłam prace nad modernizacją identyfikacji firmy SUSHIBOY. Po odświeżeniu logotypu nadeszła pora na stworzenie layout’u oraz dostosowanie strony do najnowszych rozwiązań HTL5 oraz CSS3. Strona oparta na silniku WordPress będzie docelowo spełniała standardy dla rozwiązań mobilnych oraz responsive web design. Rozwiązania mailowe oparłam na ulubionej, darmowej wersji Google Apps. Skorzystałam również z rozwiązań Google Maps API. Obecnie gotowy jest layout, który został przeze mnie zamieszczony do czau ukończenia pracy nad stroną jako tryb “strona w przebudowie”.

26/09/12

kolorowe żelki ułożone w kształt uśmiechniętej twarzyWielu twórców stron internetowych nie docenia przydatności bezpłatnych narzędzi oferowanych przez W3C.org. Wśród narzędzi, niezbędne minimum stanowi zapoznanie się i polubienie narzędzi do sprawdzania poprawności kodu stron internetowych, szczególnie pod kątem składni samego kodu strony ( narzędzie validator.w3.org), jak i jego arkusza stylów ( narzędzie jigsaw.w3.org/css-validator ), oraz zdobywającego coraz większą popularność narzędzia do sprawdzania poprawności strony pod kątem przeglądarek mobilnych ( narzędzie validator.w3.org/mobile ).

Warto też od czasu do czasu przeprowadzić rewalidację strony pod kątem aktualności zawartych w niej linków (narzędzie validator.w3.org/checklink).

Głównym teoretycznym powodem dla sprawdzania poprawności strony jest mniejsza zawodność przy jej wyświetlaniu w przeglądarkach internetowych oraz zmniejszenie poziomu potencjalnej frustracji użytkowników w przypadku braku poprawnego jej działania. Głównym prawdziwym powodem do używania walidatorów jest nieustającym wyścigiem o pozycję w silnikach wyszukujących, czyli oswojenie pajączka Google.

Jak wiadomo, robot Google rządzi się swoimi prawami, które z uwagi na nieustające próby przechytrzania jego algorytmów, w ciągu ostatnich kilkunastu lat zmieniły się diametralnie. Jedną z nielicznych kwestii pozostającą bez zmian w sposobie jego działania jest wspomniana poprawność kodu. Bez tej poprawności możemy być pewni, że robot nie zaindeksuje naszej strony w najlepszy z możliwych sposobów.

Przy pozytywnym przejściu walidacji, W3C zachęca nas do zamieszczenia na swojej stronie nieco przestarzałych w swoim designie “orderów uśmiechu”:

Valid XHTML 1.0 TransitionalValid CSS!Valid CSS!

08/08/12

obrazek pokazujący czas ładowania stronyPrzy narastającej w astronomicznym tempie ilości źródeł informacji, które do nas docierają, czas który przeznaczamy na ich przyswajanie coraz bardziej się kurczy. Mawia się, że ma się tylko 3 sekundy, aby przekonać kogoś do skierowania uwagi na informację. Reguła ta odnosi się do wszystkich informacyjnych źródeł, również Internetu, dlatego fundamentem dobrze wykorzystanych 3 sekund powinna być minimalizacja czasu potrzebnego na załadowanie treści strony. Doskonałe narzędzie do pobieżnego sprawdzenia ilości czasu i ilości KB treści, na którą skazujemy odwiedzającego naszą stronę użytkownika, znajdziemy pod adresem: test.watchscript.pl

 rozowa zebatka - tu jestes  czarna zebatka - tu kliknij